Vaření s bodlinkou – praktický workshop

*******POZOR! POZOR! Uvolnilo se jedno místo!*******

Workshop je vhodný pro ty, kteří s diabetem teprve začínají, a nebo pro ty, kteří se chtějí naučit kouzlit s glykemickým indexem potravin. Existuje mnoho fíglů, jak uvařit zdravé a chutné jídlo s menším množstvím sacharidů. Naučíme se jídla správně spočítat. Dozvíme se, kde najdeme výživové hodnoty a popovídáme si o glykemickém indexu. Nebudeme počítat VJ, ty znáte z nemocnic, ale probereme praktičtější věci, které v životě využijeme.

Co si spolu uvaříme?

  1. CHLÉB Z LUŠTĚNIN
  2. LOSOSOVO-ŠPENÁTOVÉ LASAGNE se sníženým obsahem sacharidů a nižším glykemickým indexem bez použití psylia a bez pachuti vajec (jako mají například grusetky). Poslouží nám jako pozdnější oběd na konci kurzu.
  3. BABY GULÁŠEK JAK HO NEZNÁTE aneb překvapení šéfkuchaře -svačinka.
  4. CHLAZENÝ CHEESECAKE , jehož příchuť si bude moc každý vybrat sám podle chuti ratolesti. Kakao, vanilka, čokoláda, limetka, pomeranč. Nutno nahlásit předem, dortík si odnesete s sebou.
  5. HAMBURGER, KTERÝ NEUBLÍŽÍ. Bude mít opět méně sacharidů a nižší GI. Maso do burgeru si připravíme pomocí technologie sous-vide, která je daleko šetrnější k potravinám.

KDY? 13. 4. 2019, 10 – 14 hod.

KDE? BSH, Radlická 350, Praha 5

S KÝM? S profesionálním kuchařem Jirkou Bořkem

CENA: 1.600 Kč (cena zahrnuje kurzovné a veškeré suroviny potřebné k vaření)

Maximální počet účastníků: 12

Workshop není vhodný pro celiaky.

Formulář pro přihlášení: ZDE

Po registraci obdržíte e-mailem fakturu, platbu prosíme provést do 5 dnů, jinak bude místo uvolněno pro jiného zájemce. V případě, že se nemůžete kurzu zúčastnit, je nutné za sebe najít náhradníka. Po uhrazení částky náhradníkem bude platba vrácena bez storno poplatků.

Těšíme se na Vás!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM